Vampirzy lifting - zabieg całkowicie bezpieczny. Dlaczego?

Vampirzy lifting - zabieg całkowicie bezpieczny. Dlaczego?

Mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) jest to zabieg, który ma na celu rewitalizację skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności, a także jej zagęszczenie i rozświetlenie. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Dzięki odpowiedniej obróbce krwi własnej pacjenta (pobranej przy użyciu specjalnego zestawu zabiegowego, a następnie poddanej odpowiedniej obróbce – odwirowaniu i separacji osocza), otrzymujemy autologiczny koncentrat płytek krwi, zawieszony w niewielkiej ilości osocza. Płytki krwi zawierają substancje czynne – naturalne czynniki wzrostu, niezbędne do naprawy tkanek, przebudowy naczyń i regeneracji narządów. Ich biostymulujący efekt leczniczy używany jest również między innymi w ortopedii czy chirurgii.

Osocze bogatopłytkowe powoduje pobudzenie fibroblastów, dzięki czemu dochodzi do wzrostu syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego, a skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Zwiększa się także jej gęstość i poprawia faktura. Dochodzi również do indukcji mechanizmów obronnych, chroniących skórę przed działaniem wolnych rodników.

Całkowicie bezpieczny zabieg – dlaczego?

Osocze bogatopłytkowe ma duży atut — metoda, poza doskonałymi efektami, jest również wyjątkowo bezpieczna. Preparatem wykorzystywanym do zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce, krew pacjenta, co pozwala uniknąć niepożądanych odczynów pozabiegowych.